udemy hakkında

Udemy hakkında

Udemy’nin misyonu, eğitim yoluyla insanların hayatlarını iyileştirmektir. Global platformumuz uzman eğitmenler tarafından hazırlanan 150.000’in üzerinde kursu barındıran kapsamlı ve birçok dil seçeneğinin bulunduğu bir kütüphane sunar.  İşletme ve girişimcilik, programlama, akademik konular, sanat, sağlık ve fitness, dil, müzik, teknoloji, oyunlar ve daha birçok kategoriyi içeren geniş kurs yelpazesinden seçim yapabilirsiniz. Eğitmenlerin her gün yeni içerik eklediği son kurslarımızı düzenli olarak takip etmek size avantaj sağlayacaktır. Sonsuz öğrenme fırsatları sunuyoruz!

Aşağıda Udemy ile ilgili aldığımız sık sorulan soruların bazıları için cevaplar yer almaktadır.

Udemy kursları hangi öğelerden oluşur?

Udemy kursları eğitmenlere aittir; eğitmenler tarafından oluşturulur ve yönetilir. Eğitmen tarafından yüklenen videoları, slaytları, metni ve ek kaynakları içerebilen dersler her bir Udemy kursunun temelini oluşturur. Eğitmenler ayrıca öğrencilerin öğrenim deneyimine katkıda bulunan bir yöntem olarak testler, pratik testleri, ödevler ve kodlama egzersizleri ekleyebilirler.

Bu dersler ve özelliklerin kurs kontrol panelinde nasıl göründüğünü öğrenmek için buradan ders simgesi kılavuzuna göz atın.

Platformumuzda arama yapma ve ilginizi çekebilecek kursları bulma ile ilgili ipuçları için lütfen Udemy Platformunda Kurs Arama başlıklı makaleyi okuyun.

Udemy kursuna nasıl kaydolurum?

Udemy kursları tamamen talep üzerinedir. Yani ilginizi çeken ve kendinize uygun olan hızda öğrenebileceğiniz kurslara kayıt olabilirsiniz. Kursa dilediğiniz zaman başlayabilirsiniz; kursu tamamlamanız için bir son tarih yoktur.

Udemy kurslarına masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar ve Android veya iOS mobil uygulamamız gibi çeşitli cihazlardan ve platformlardan erişebilirsiniz. Udemy’nin platformları ve özelliklerine ilişkin detaylı bilgileri buradan inceleyebilirsiniz.

Bir kursa kaydolduktan sonra, Udemy hesabınızda oturum açıp onay e-postasında gönderilen kurs bağlantısına tıklayarak kursa erişebilirsiniz. Oturum açıp Kurslarım sayfasına giderek de kursa başlayabilirsiniz.

Udemy hesabınızda oturum açma adımları için lütfen buraya tıklayın.

Udemy kursunu ne kadar sürede tamamlamam gerekir?

Yukarıda belirtildiği gibi kursa başlamak veya kursu tamamlamak için bir son tarih bulunmamaktadır. Bir kursu tamamladıktan sonra, hesabınızın sorunsuz durumda olması ve Udemy’nin kurs lisansına sahip olmaya devam etmesi koşuluyla kursa erişim sağlamaya devam edebilirsiniz. Ömür Boyu Erişim politikası hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.

Udemy akredite bir kurum mudur?

Udemy akredite bir kurum olmamakla birlikte, alanlarında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan yetkinliğe dayalı kurslar sunar ve her bir onaylı kurs için Udemy bitirme sertifikası sağlar. Sertifikalar, başarılarınızı kolayca paylaşabilmeniz için .pdf veya .jpg dosyası olarak kaydedilebilir.

Bir kursu önizlemem mümkün mü?

Evet! Bir kursun size uygun olup olmadığından emin değilseniz bir ücretsiz önizleme başlatabilir ve eğitmenin seçtiği birkaç dersi izleyebilirsiniz. Bir kursu önizleme adımlarını ve bu konudaki önemli bilgileri incelemek için lütfen buraya tıklayın.

Satın aldığım bir kursu beğenmezsem ne olur?

Katıldığınız kurslardan memnun kalmanızı istiyoruz. Bu nedenle bir kurstan memnun kalmazsanız kursu satın aldıktan sonraki 30 gün içerisinde tam geri ödeme talep edebilirsiniz. Geri ödeme politikamız hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.

Udemy ile ilgili başka sorularınız varsa buraya tıklayarak destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.